steeds terugkerende fscrash nabij Echt (Limburg)

Meld hier problemen met NL2000 versie 3.0

Moderator: NL2000 Development Team

User avatar
algraaf
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Alblasserdam

steeds terugkerende fscrash nabij Echt (Limburg)

Post by algraaf » Fri Feb 05, 2010 10:39 am

Hallo allemaal,

Ik heb steeds een terugkerend probleem wanneer ik online vlieg in Limburg (NL2000v3se). In mijn vlucht van EHBK to EHMZ (vfrtour leg 03) krijg ik steeds op hetzelfde punt nabij de plaats Echt een fs-crash.

Ik heb ook de updates geïnstalleerd en inmiddels uitgevogeld dat het niet aan fsnavigator ligt aangezien het probleem blijft voorkomen na een deinstallatie van het programma.

Ook heb ik me afgevraagd of het mogelijk in fs2004 zelf zit en de nl2000scenery uitgeschakeld. Toen kreeg ik geen crash.

Tot dusver blijkt dat de education scenery en de night scenery geen invloed hebben op de crash.

De keer dat de crash zich de laatste keer voordeed was met alleen slechts de 3dscenery van nl2000 ingeschakeld. Ik weet niet zeker of het probleem zich in dit onderdeel moet bevinden, maar ik geef maar zoveel mogelijk informatie in de hoop dat iemand mij verder kan helpen om dit probleem op te lossen.

Mvg, Wim

User avatar
tonbionda
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by tonbionda » Mon Feb 08, 2010 8:50 am

heb je nog andere add-ons geinstalleerd staan? b.v. German airports 4?
Zo ja, schakel die eens even uit en kijk of het nu goed gaat.

vr.grt.
Ton Bionda

User avatar
algraaf
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Alblasserdam

Post by algraaf » Mon Feb 08, 2010 10:40 am

Ha Ton,

Nee, ik heb enkel NL2000V3se geinstalleerd staan en daarbij FSnavigator. Ik heb zojuist alles opnieuw geinstalleerd, de hele fs en nl2000, maar het probleem blijft zich voordoen. De 3D scenery lijkt de boosdoener te zijn. Wanneer ik die heb aanstaan en de rest in de scenery library uit, krijg ik een crash. Bij de andere onderdelen aangevinkt niet.

Ik weet het inmiddels ook niet meer... Als zelfs een volledige nieuwe installatie geen oplossing biedt, ben ik een beetje door mijn mogelijkheden heen...

mvg, Wim

User avatar
tonbionda
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by tonbionda » Tue Feb 09, 2010 9:12 am

Hoi Wim

heb je de update NL2000 SP1 wel geinstalleerd?

vr.grt
Ton

User avatar
algraaf
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Alblasserdam

Post by algraaf » Tue Feb 09, 2010 9:16 am

Dag Ton,

Ja, ik heb beide updates geinstalleerd staan. Nogmaals: het probleem doet zich alleen voor bij het aanvinken in de library van 3d scenery. Ik heb verder in NL geen enkele last, alleen in de buurt tussen Thorn en Echt gaat het mis.

mvg, Wim

User avatar
Ulic
Newbie
Newbie
Posts: 9
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by Ulic » Thu Feb 11, 2010 3:27 pm

Ik heb vorige week ook tweemaal geprobeerd vanaf Beek te vliegen, en net als Wim beschrijft beide keren een crash van FS9 ter hoogte van Echt ongeveer.

Ik heb het niet zo uitgebreid getest als Wim maar er lijkt dus inderdaad iets mis te zijn.

Ik hoor het graag wat ik kan doen om te helpen dit probleem op te zoeken / op te lossen.

Freek

User avatar
algraaf
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Alblasserdam

Degelijke service voor een gratis product: geweldig!

Post by algraaf » Sat Feb 13, 2010 11:03 am

Beste mensen,

Bij deze wil ik jullie even laten weten dat het hierbovengenoemde probleem door het team NL2000 zeer serieus wordt aangepakt. Meerdere teamleden zijn bezig om het probleem te achterhalen. We zullen moeten afwachten of men er in slaagt het probleem te achterhalen, maar ik heb er vertrouwen in! In elk geval wil ik hier het team van NL2000 alvast hartelijk bedanken voor de moeite!

Waar kom je het nog tegen dat gratis producten zo concurerend kunnen zijn betreft kwaliteit en service t.o.v. betaalde producten? In een woord: magnefiek!

mvg, Wim

User avatar
phjoop
Posting Freak
Posting Freak
Posts: 1497
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Leek

Post by phjoop » Sat Feb 13, 2010 2:27 pm

Ik heb nog een vraag

Staat in de settings de crash detectie aan of uit ?

Joop

User avatar
algraaf
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Alblasserdam

Post by algraaf » Sat Feb 13, 2010 2:37 pm

Dag Joop,

Momenteel staat de crashdetectie uit. Maar ik heb zowel met als zonder crashdetectie het probleem (zojuist even uitgeprobeerd).

Succes!

mvg, Wim

User avatar
McFly
Newbie
Newbie
Posts: 2
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by McFly » Mon Mar 08, 2010 8:36 pm

Beste NL2000-team,

Ik ben zeer benieuwd of dit probleem al is opgelost.
Ik heb het probleem ook.
FS9 meld bij het overvliegen van het gebied dat FS9.exe gesloten moet worden. Er wordt onder andere gerefereerd naar fe.dll als de boosdoener.

Hierbij de foutmelding:
Probleemhandtekening:
Gebeurtenisnaam van probleem: APPCRASH
Naam van de toepassing: fs9.exe
Versie van toepassing: 9.1.0.40901
Tijdstempel van toepassing: 4135a208
Naam van foutmodule: FE.DLL
Versie van foutmodule: 9.1.0.40901
Tijdstempel van foutmodule: 4135a88e
Uitzonderingscode: c0000005
Uitzonderingsmarge: 0000326a
Versie van besturingssysteem: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Landinstelling-id: 1043


Graag een update. Bedankt!

Groeten,

McFly

User avatar
wolf32
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 1037
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Sneek

Post by wolf32 » Mon Mar 08, 2010 9:49 pm

Helaas is dit probleem een "tricky one" zelf heb ik totaal geen last vastlopers/crashes in dat gebied met NL2000 actief.

Als je googled naar FE.dll zal je zien dat er niet eenduidig iets aan te wijzen is waardoor dit kan optreden.

De crash kan ook related zijn met welk vliegtuig je vliegt (je zou eens daar kunnen gaan vliegen met een standaard fs2004 vliegtuig als je dat nog niet gedaan had).

Daarnaast lees ik dat FE.dll hardware related is "It helps FS to know about your drivers, OS, sound card, video card, etc. "

Mischien dat een driver update van je hardware dit heeft veroorzaakt dan wel mischien verhelpt (kan het zo zijn dat je mischien een nieuwe insteekkaart hebt geplaatst in je pc?)

Het is zoiezo handig om ook eens te googlen op FE.dll het vervelende symptoom lijkt toch een aantal hardware/software configuraties te treffen maar zeker lang niet iedereen.
Zelf heb ik nergens last van aan mijn kant dus dat is het vervelende in deze.
http://forums.surclaro.com/archive/o_t_ ... e.dll.html

Wanneer we een oplossing hebben dan zullen we die natuurlijk aandragen maar voor ons is het probleem niet te reproduceren op dit moment.

User avatar
McFly
Newbie
Newbie
Posts: 2
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by McFly » Mon Mar 08, 2010 10:29 pm

Bedankt voor de info!

Het was mij ook al opgevallen dat fe.dll geen eenduidige aanpak kent om problemen op te lossen.

Ik ben benieuwd of het nog op te lossen is.

User avatar
Ulic
Newbie
Newbie
Posts: 9
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by Ulic » Fri Apr 02, 2010 1:35 pm

Ik heb nog eens uitgebreid naar dit probleem gekeken. Op mijn pc is de crash eenvoudig te produceren.

Ik ben begonnen met de default Cessna C172 aan het begin van runway 03. 2D cockpit, clear skies en geen verdere add-ons of programma's actief. Autopilot ingesteld op heading 030. Dan gas geven en zodra de wielen los van de baan komen autopilot aan. Zodra ik op 6.2 / 6.3 nm noordwest van de MAS VOR kom, crash ik iedere keer met de bovengenoemde fe.dll error.

Mijn eerste ingeving was om te kijken of dit met hoogte te maken had. Bovenstaande dus geprobeerd met een klim naar 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 en 6000 voet, allemaal resulterend in een crash. Toen ik 7000 voet of hoger probeerde ging het verbazingwekkend genoeg echter goed en kon ik door vliegen.

Ik realiseerde me toen echter wel dat zelfs met een maximale klim het vliegtuig bij een klim naar 7000 voet op het "crashpunt" nog met de neus flink omhoog staat waardoor je niet meer dan lucht ziet.
De volgende test was dus een level flight op 3000 voet en vlak voor het crashpunt een steile klim waardoor ik alleen lucht in beeld had. En inderdaad kon ik nu prima doorvliegen op een hoogte waar ik in level flight mee crashte op dat punt. Vervolgens ben ik tijdens de klim overgeschakeld naar spot view wat in eerste instantie goed leek te gaan, tot ik het viewpoint rond het vliegtuig ben gaan roteren waarna ik plotseling alsnog crashte.

Het probleem lijkt wat mij betreft dus te liggen in iets wat op dat specifieke punt in beeld komt. Hierbij een screenshot met VOR en DME zichtbaar vlak voor de crash om aan te geven waar het mis gaat.

Image

Hopelijk helpt dit iets om het probleem te kunnen localiseren.

En voor alle volledigheid:

Windows XP SP2
Pentium dual CPU 1.80 GHz
2GB RAM
NVIDIA Geforce 9500 GT

User avatar
Ulic
Newbie
Newbie
Posts: 9
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by Ulic » Sat Apr 17, 2010 11:13 am

Niemand die hier een idee over heeft?

User avatar
HansKo
Newbie
Newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by HansKo » Sun May 09, 2010 8:06 am

Ook ik heb dit probleem. Probleem is/lijkt vliegtuigtype onafhankelijk. Zowel PMDG als de standaard MS vliegtuigen geven als resultaat dat FS9 wordt afgesloten als ik ter hoogte van Echt vlieg.

Mogelijk dat het geven van de belangrijkste gegevens van mijn PC helpt bij het localiseren van de fout.

Configuratie:

Core i7 920
12 Gb RAM
nVidia Geforce 9600 GT (Driver 8.17.11.9745 dd 3/4/2010)

Vista Business 64 SP2
FS9.1
NL2000V3SE + SP1

Hans

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest