Uitleg poort openzetten tbv Azareus -> Snelheid omhoog

Vragen over het downloaden van versie 3.0

Moderator: NL2000 Development Team

Post Reply
User avatar
Erikro
Posting Freak
Posting Freak
Posts: 329
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Uitleg poort openzetten tbv Azareus -> Snelheid omhoog

Post by Erikro » Wed Jul 18, 2007 2:59 pm

Nav opmerkingen dat Firewall aan uit wel of niet uitmaakte ben ik eens gaan testen met verschillende settings. Ik gebruik zelf comodo (gratis) als firewall omdat die in tegenstelling tot de microsoft firewall ook standaard ongewenste verbindingen naar buiten toe blokt.

Inderdaad moet ik toegeven dat ondanks het lampje binnen azarus ok aangeeft er wel degelijk behoorlijke snelheidswinst is te halen door de poort echt open te zetten. Ondanks dat het lampje beneden in azareus aangaf dat de verbinding goed was, waren toch de gezichtjes geel/oranje. En als ik de firewall test met poort 53852 deed gaf hij aan closed onreachable.

Ik ben begonnen de firewall echt uit te zetten en toen merkte ik bij sommige dvds een 10 voudige snelheidsverbetering. En de gezichtijes gingen van oranje/geel naar groen. Nu is je firewall een paar dagen uitzetten een zeer slecht idee, geloof me. Nu had ik voorheen ook soms pieken naar 200kps maar met de juiste poort/verbinding open zijn deze structureler en hoger.

Ik ben steeds meer beginnen af te sluiten totdat alles toch bleef werken en een firewall actief was. Met comodo kreeg ik het gewoon niet werkend, poort openzetten leek geen positief effect te hebben. Dat heb ik opgegeven

Dus wat ik uiteindelijk heb gedaan en iedereen (met lage snelheid) kan aanraden is eerst de windows firewall aanzetten en dan je andere firewall uit.

Die van windows is namelijk een stuk makkelijk in te stellen en het werkt in dit geval ook zoals je verwacht :P




1. Ga via start -> configuratie naar windows firewall

2. tabblad uitzonderingen

3. poorten (2) toevoegen
naam: 53852T
poortnummer 53852
vink tcp aan
ok klikken

naam: 53852U
poortnummer 53852
vink udp aan
ok klikken

4. OK, Nu staan de juiste poort open voor azareus. Probeer de nat/firewall test (menu optie "tools") maar eens uit, die zal nu hopelijk zeggen "status ok" binnen 2 seconden. En het lampje NAT onderin bij azareus is ook goren.
Als hij zegt de poort is nog steeds geblokkerd dan heb je iets fout gedaan.
Als het nu goed is worden de gezichtjes binnen een minuut groen en begint je snelheid op te lopen van 2 kps naar 20 a 30 kps of misschien zelf hoger.
Ik ging tijdens het maken van deze uitleg van alle 5 dvds tegelijk (7kps) naar 500kps en nu 15 minuten later zit ik zelfs op 1000 kps!!!

5. Let op dit werkt (neem ik aan) alleen voor pc's die direct aan de modem zijn gekoppeld. Als je op een modem zit die tegelijk modem en router is (dus meerdere pc's op je modem) aangesloten. Dit is ook weer een soort firewall en dataverkeer omleider in één en daar moet je eerst weer de poort forwarden en daar heb ik echt de ballen verstand van, sorry.

6. Als je klaar bent kun je je vertrouwde eigen firewall weer aanzetten en de MS firewall weer uit. Hij zal de poorten onthouden voor de volgende keer dat je azarus nodig hebt.


Nou hopelijk hebben jullie wat aan mijn uitleg gehad, anders heb ik zonet 20 minuten van mijn tijd verpest. Echter het uittesten van alle opties kostte wel een paar uur, maar was erg leerzaam 8)

Vragen hier welkom maar niet via PM want dan heeft de rest er niets aan.

User avatar
wolf32
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 1037
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Sneek

Post by wolf32 » Wed Jul 18, 2007 10:44 pm

Als aanvulling, houd er even rekening mee dat Azureus random poorten gebruikt, m.a.w. het poortnummer kan anders zijn dan in het hierboven genoemde voorbeeld.

User avatar
Erikro
Posting Freak
Posting Freak
Posts: 329
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by Erikro » Wed Jul 18, 2007 10:54 pm

Is dat zo? Interessant, ik heb de poort genomen die vermeld staat onder de Tools -> firewall/nat test.
Volgens mij is dat de default poort. Met zoveel 1000 poorten die gebruikt kunnen worden door andere programma's lijkt mij de kans klein dat hij al in gebruik was door een ander programma. Maar je hebt wel wel een punt daar.

Het is inderdaad wel slim om vooraf of achteraf even te kijken onder (Tools -> firewall/nat test) welke poort azareus mee test.

Als het inderdaad toch een andere poort is dan die ik noemde dan moet je "53852 "vervangen door die andere poort.


Ik heb overigens net weer even getest, ik begon de eerste 5 minuten met 300kps en dacht jammer zeker de avonddrukte. Maar 10 minuten later zit ik zelfs op 1.06mps!!

User avatar
wolf32
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 1037
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Sneek

Post by wolf32 » Thu Jul 19, 2007 8:20 am

Hier aan mijn kant is de standaard poort 6881, bij een andere gebruiker weet ik dat deze weer een geheel andere standaard poortnummer heeft.
Net wat je zegt men moet even kijken bij NAT/Firewall test onder gereedschappen in Azureus welke poortnummer daar aangegeven wordt.

User avatar
rx
Newbie
Newbie
Posts: 1
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by rx » Thu Jul 19, 2007 12:54 pm

Het werkt echt super. Heb hier nu een gemiddelde van boven de 300kB/s. Bijna 7x meer dan daarvoor!

User avatar
JustinMegens
Newbie
Newbie
Posts: 3
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by JustinMegens » Thu Jul 19, 2007 1:20 pm

imiddels de instructies opgevolgd en de FAQ van Azureus gelezen over poorten openzetten, ik heb nu een TCP en UDP poort open en de snelheid is vertienvoudigd (van 30 naar 300 kb/s)

Bedankt!

Justin

User avatar
yenman
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Re: Uitleg poort openzetten tbv Azareus -> Snelheid omhoo

Post by yenman » Sun Jul 22, 2007 8:06 pm

Erikro wrote: 5. Let op dit werkt (neem ik aan) alleen voor pc's die direct aan de modem zijn gekoppeld. Als je op een modem zit die tegelijk modem en router is (dus meerdere pc's op je modem) aangesloten. Dit is ook weer een soort firewall en dataverkeer omleider in één en daar moet je eerst weer de poort forwarden en daar heb ik echt de ballen verstand van, sorry.
Voor degenen met een Multi-PC modem staat hier een heldere uitleg per type modem hoe je je port moet forwarden http://www.portforward.com/ .

Bedankt Erikro voor deze uitleg. Je hebt me enorm geholpen! :P

User avatar
Erikro
Posting Freak
Posting Freak
Posts: 329
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Re: Uitleg poort openzetten tbv Azareus -> Snelheid omhoo

Post by Erikro » Sun Jul 22, 2007 8:49 pm

yenman wrote:Bedankt Erikro voor deze uitleg. Je hebt me enorm geholpen! :P
Graag gedaan, altijd leuk om te horen dat anderen er ook plezier van hebben gehad.

User avatar
flightdecka320
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 33
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Almere buiten

Post by flightdecka320 » Mon Jul 23, 2007 12:32 am

hoe zit het met een experia box van kpn of planet ?????????

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest