Page 1 of 1

nieuwe hardware kopen

Posted: Tue Feb 17, 2004 2:54 pm
by ebreij
Hi

Ik had een vrij goede computer met amd2400+ proccesor en 512mb en een top videokaart namelijk een 9800pro 128mb kaart.
Maar omdat ik nl2000 erop had met nog twee senery's ging mijn framerate soms naar 4fps
Hier baalde ik zo van omdat ik dacht dat mijn nieuwe videokaart veel zou helpen maar helaas dat was dus niet zo.
toen dacht ik zaterdag nou dan voer ik mijn proccesor op maar na een kwartier was het floep alles deed het niet meer.HD schijf is nog intact maar ik heb waarschijnelijk een nieuwe proccesor en een moederbord nodig.Pentium dit keer.

Mijn vraag welke moet ik aanschaffen om een goede framerate te hebben en hoe krijg ik mijn hd aan de gang waar xp opstaat dit ivm een goede fs2002 installatie en ik heb geen zin meer om zo omslachtig nl2000 te moeten installeren.

graag zo spoedig mogelijk jullie reactie

edo

Posted: Thu Feb 19, 2004 9:36 am
by johanc
Voor goede framerates, de volgende prioriteit:

1. processor
2. geheugen
3. videokaart

Ik heb gehoord dat als je er ipv 512 MB , 1gig inzet, dat het gigantisch scheelt.

vr.gr. Johan Caljé
NL2000 team

Posted: Fri Feb 20, 2004 2:20 pm
by Erikro
is dit enkel een gerucht of echt getest?

Posted: Fri Feb 20, 2004 8:19 pm
by johanc
uit horen vertellen van mensen die dit hebben gedaan

nieuwe hardware kopen

Posted: Thu Mar 04, 2004 2:53 am
by Abe
Pas een AMD 3200 met 1 gig aan geheugen en de 9800 pro kaart aangeschaft, kan niet zeggen dat ik met deze configuratie blij ben.
Vanaf Schiphol starten met max 15 frame rates vriest alles vast en moet de CPU gereset worden, (mijn oude AMD 1.2 ging nog terug naar 5 frame rates)
Misschien zijn de huidige AMD computers minder interessant voor Flight simulators dan de vroegere versies?

hardware

Posted: Thu Mar 04, 2004 9:13 am
by ebreij
Abe

Ik krijg morgen een P 4 2.8 ghz met 533mhz en nieuw moederbord want ik heb mijn amd 2400+ overklokt en opgeblazen.
Ik hoop dat de p4 het better doet en jammer van je configuratie.

edo

Re: nieuwe hardware kopen

Posted: Sun Mar 28, 2004 10:31 pm
by Pascallio
Abe wrote:Pas een AMD 3200 met 1 gig aan geheugen en de 9800 pro kaart aangeschaft, kan niet zeggen dat ik met deze configuratie blij ben.
Vanaf Schiphol starten met max 15 frame rates vriest alles vast en moet de CPU gereset worden, (mijn oude AMD 1.2 ging nog terug naar 5 frame rates)
Misschien zijn de huidige AMD computers minder interessant voor Flight simulators dan de vroegere versies?
Dit ken ik , vrijwel zelfde systeem maar dan AMD3000+ , op schiphol zakt me FPS makkelijk naar de 10 als het moet.
Weet niet of het met PIV beter werkt, ik heb altijd al AMD gehad.

AMD opblazen , best knap.. hoe ver heb je hem geclocked dan ? AMD's kunnen in dat opzich veel hebben

Posted: Mon Mar 29, 2004 1:26 am
by Erikro
Gek het rekenen zou juist een sterk punt moeten zijn van de AMD. Maar goed laat de testen het maar eens uitwijzen :D

Ben eigenlijk wel eens benieuwd of de nieuwste 64bit proc AMD Athlon64 FX-53 veel verbetering zou brengen.
Maar anders kun je een P4-3.4ghz overwegen met 1 gig geheugen.
vidkaart schijnt idd niet zo belangrijk te zijn

Posted: Tue Mar 30, 2004 9:31 pm
by Jip de Kort
Ik heb een 3200+ besteld en verwacht hem deze week. Misschien maakt het wat uit als ik er XP 64-bit opzet :D . Ochja alles beter dan mijn AMD1,7Ghz icm met een gforce 2 :lol: 8O 8)

Jip

Posted: Mon Apr 05, 2004 4:20 pm
by Joost Huizinga
De nieuwe AMD64 processors (64-bit) zouden volgens alle reviews een betere keus zijn dan de Pentium 4's, op het gebied van gaming. De Pentium 4 zou juist weer beter zijn op het gebied van videobewerking enz., het bekende verhaal.
De Athlon 64 3200+ lijkt me op dit moment dan een goede keus. Ik zou persoonlijk op dit moment niet aan een Athlon 64FX beginnen, want dan moet je ook een (duur) speciaal moederbord kopen, omdat de FX net één pin meer heeft, en je kan die processors alleen maar met registered geheugen gebruiken, wat ook weer extra duur is.

Posted: Tue Apr 13, 2004 11:42 am
by krizzy
Je kan beter een GeForce FX 5900 Utra kopen dan een Radeon is mijn ervaring... Geheugen kan nooit kwaad ik heb er nu 2GB in gepropt :lol:

Verder is het heel lekker als je textures lekker snel naar je memory worden gepompt... Dus maak gebruik van Striping Raid waardoor je HDD info vele malen sneller verwerkt kan worden. (Het liefst op een SATA Controler)

Aan een processor van 3Ghz of 3.2Ghz moet geboeg zijn, op P4 gebied is een HT voldoende... Alles open maakt geen verschil meer uit.

Ik heb nog geen ervaringen met de P4EE, maar dat is een kwestie van tijd...

Posted: Tue Apr 13, 2004 9:50 pm
by Jip de Kort
Heb hem nu gaat best wel lekker. Alleen 512 RAM want die andere was kapot :roll: . Maar dat komt goed. En ik zal eens even opzoek gaan naar striping raid

Jip