Page 1 of 1

EHRD vliegtuig crash baan 06/24

Posted: Tue May 02, 2023 2:57 pm
by Willem Kelder
Hallo,
Onderwerp: EHRD vliegtuig crash in FSX.

Sinds kort ben ik weer aan vliegen in FSX met NL2000 4.0.110 versie geïnstalleerd .
Ik wilde van af Rotterdam (versie 4.11) gaan vliegen maar tijdens het op rijden van baan 06 of 24 crashed de kist en tevens bij afdraaien van de baan crashed de kist.
Wat ik vreemd vindt dat ik dit met Rotterdam nooit heb gehad alleen op de Kooy gebeurd dit en was niet op te lossen.
Ik heb alles eraf gehaald en opnieuw geïnstalleerd maar heeft niet geholpen.
Ik heb windows 11 geïnstalleerd.

Ik hoop dat er een oplossing is ik weet dat het allemaal oud is maar toch.

mvgr Willem Kelder

Re: EHRD vliegtuig crash baan 06/24

Posted: Fri Jul 17, 2026 7:34 pm
by Jan Hazendonk
Dag Willem,

Heb dit probleem ook gehad, met name op de Kooy is het bizar aanwezig. Je vraagt FSX je kist op te stellen voor vertrek van (ik meen) rwy 3, je geeft gas en je crasht.
Probleem blijkt bij alle velden een identieke oorzaak te hebben:
De lamp_placement.bgl packages hebben een aantal lampendefinities, ook bijv. op de stopbar waar je overheen kunt rijden, maar deze lampen hebben kennelijk een bepaald hoogte. En dat veroorzaakt de crash.
Ik heb de .bgl vertaald naar .xml en het NoCrash-element toegevoegd, zie voorbeeld:

<SceneryObject lat="52.242563" lon="6.041768" alt="0.00"
altitudeIsAgl="TRUE" pitch="0.00" bank="0.00" heading="265.48"
imageComplexity="NORMAL"> <NoCrash />
<LibraryObject name="e818d39047c6947530f5e3980aa3fac6" scale="1.00" />
</SceneryObject>

Dit voor alle lampen doen en dan terugvertalen naar .bgl.

Misschien niet meer nuttig voor jou, maar mogelijk voor andere lezers!

Jan

Re: EHRD vliegtuig crash baan 06/24

Posted: Sun Aug 30, 2026 1:57 pm
by Jan Hazendonk
Work-around:
Heb inmiddels ontdekt dat er ook een bruikbare work-around is voor o.a. EHRD:
De lampen die de problemen veroorzaken zitten niet in het gemeenschappelijke 3D-package waar ze m.i. eigenlijk horen, maar in het EHKD-package van vliegveld De Kooy.
Je kunt ervoor kiezen om van dit vliegveld niet de NL-2000 versie te installeren, dan missen een aantal andere velden wel baanverlichting, maar zul je er niet meer crashen. Een vliegveld als EHTE heeft dan helemaal geen baanverlichting, maar dat kun je met ADE wel weer toevoegen zonder gebruikmaking van de EHKD-lampen.
Rotterdam (EHRD) blijft wel baanverlichting houden, want als EHKD is geïnstalleerd heb je er zelfs dubbele baanverlcihting.