Page 1 of 1
paar vraagjes
Posted: Sat Dec 06, 2003 12:01 pm
by Nelizz
Hoi,
Allereerst: dank voor jullie sublieme scenery. Echt super!
Een paar vraagjes dan:
1) brengen jullie ook een patch uit voor de nieuwe taxibaan ten zuiden van 18C op Schiphol? Of komt dat in de 2.9 versie?
2) Hoe komt het dat als ik in de NL-2000 scenery een aantal vliegvelden in FS-navigator als een vage vlek met runways zie, terwijl ik in de standaard scenery elke taxiway etc kan onderscheiden? Is dit te verhelpen? Ik vind de kaart van FSNAV erg handig bij het taxiën....
3) Ik heb gister de scenery van Bremen van avsim gehaald. Die is ook errug mooi, met follow-me auto's, een bewegende gate...geweldig! Wat mij nu opviel....mijn framerate bleef daar op Bremen redelijk hoog, terwijl hij op Schiphol behoorlijk naar beneden pleurt

. Weten jullie hoe dit komt en.....wordt het beter in 2.9?
Zie mijn vragen niet als kritiek...ik ben ontzettend blij met NL-2000 en hoop dat jullie nog lang hiermee doorgaan!
Tenslotte: ik las ergens een berichtje dat jullie foto's uit de buurt van Zutphen nodig hadden. Op een andere plek las ik dat jullie inmiddels voorzien zijn....maar mocht je nog wat nodig hebben, laat het ff weten!
Groet,
Nelis
Re: paar vraagjes
Posted: Sat Dec 06, 2003 2:24 pm
by Mark Arends
Nelizz wrote:
1) brengen jullie ook een patch uit voor de nieuwe taxibaan ten zuiden van 18C op Schiphol? Of komt dat in de 2.9 versie?
Als het goed zit zit dit in versie 2.9. Voor de huidige versie komt iig geen patch
Nelizz wrote:
2) Hoe komt het dat als ik in de NL-2000 scenery een aantal vliegvelden in FS-navigator als een vage vlek met runways zie, terwijl ik in de standaard scenery elke taxiway etc kan onderscheiden? Is dit te verhelpen? Ik vind de kaart van FSNAV erg handig bij het taxiën....
Dit komt omdat FSNAV waarschijnlijk uit het scenery de taxibanen probeert te lezen, veel taxibanen zijn echter als polygonen gemaakt (omdat ze niet precies overal even breed zijn, en om de bochten er beter in te krijgen). Dit snapt FSNAV alleen dan niet. Dus moet je de kaart van FS zelf gebruiken, of een kaart van het vliegveld er bij pakken.
Nelizz wrote:
3) Ik heb gister de scenery van Bremen van avsim gehaald. Die is ook errug mooi, met follow-me auto's, een bewegende gate...geweldig! Wat mij nu opviel....mijn framerate bleef daar op Bremen redelijk hoog, terwijl hij op Schiphol behoorlijk naar beneden pleurt

. Weten jullie hoe dit komt en.....wordt het beter in 2.9?
Dit is omdat je nu een scenery van 1 vliegveld vergelijkt met een scenery van een heel land. Bij schiphol is het niet alleen het vliegveld maar ook de omgeving die wel wat frames vraagt. In de nieuwe versie is opzich wel veel verbeterd, alleen zit er ook weer veel extra in, dus uiteindelijk zal het ongeveer op het zelfde uitkomen.
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:34 am
by Nelizz
Dank voor je reactie! Ik heb een aanvulling en nog een vraagje. De aanvulling gaat over mijn eerste vraag: er is al een patch voor de standaard FS-scenery (2002 en 2004) Ik heb die over de NL-scenery heen gezet en dat werkt perfect! De patch is te vinden bij IVAO op
http://www.1c.nl/files/scenery/EHAMtaxiFS9stdV1.0.zip
Dan nog een vraag: sinds ik de NL-2000 scenery geinstalleerd heb kom ik op Rwy 06 op Schiphol iets te ver naar rechts uit.....Klopt dit, is dit jullie bekend en wordt het verholpen in de volgende versie?
Groet,
Nelis
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:34 pm
by Arno
Hoi Nelis,
Ik kan bevestigen dat de nieuwe taxibaan rond de kop 36C in v2.9 zal zitten.
Wat Mark aangeeft voor FsNavigator klopt. Ook is het zo dat bij sommige grasvelden niet eens een grasrunway is neergelegd (alleen een gras polygon), daarom zie je in FsNavigator dan geen startbaan of taxibanen.
De framerates. Ja, die discussie houden we

. Ten eerste is het vliegveld van Schiphol natuurlijk veel groter dan Bremen, dus dat kost al frames. En daarnaast is dat een scenery van een veld, terwijl wij een heel land hebben. Dus als je op Schiphol staat zie je ook al stukken van de snelwegen erlangs en van Amsterdam. Dit zal altijd meer frames kosten, want details kosten nu eenmaal frames.
Ten opzichte van de standaard scenery ligt NL2000 inderdaad anders. Dit is omdat de standaard scenery niet echt nauwkeurig ligt. Ik kan nu al zeggen dat v2.9 nog iets verschoven is, om het nog nauwkeuriger neer te leggen.
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:39 pm
by Nelizz
Oke, als de ILS maar netjes op de landingsbaan uitkomt en niet ernaast vind ik alles prima!

Ben errug benieuwd naar die 2.9-versie!
Groet,
Nelis
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:42 pm
by Arno
Tuurlijk zullen we je met de ILS niet het knollenveld in sturen

.
Als zijn er in Fs2004 nog een paar kleine problemen om de ILS van de standaard scenery weg te krijgen, deze zitten namelijk in een andere (nieuw) formaat, waar nog niet zoveel over bekend is. Maar dit heeft zeker onze aandacht.
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:45 pm
by Nelizz
Heb ik daar nu dan misschien last van? Dat ik dus de standaard ILS vlieg op de NL-2000 06?
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:47 pm
by Arno
Klopt, in Fs2004 heb je daar nu ook al last van. De ILS zit nu in de AFD data, maar als ik het goed heb kun je het met de huidige AFCAD nog niet veranderen. Daar komen die problemen door.
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:50 pm
by Nelizz
d'r is net een nieuwe versie van afcad, kan het daar ook niet mee?
Posted: Sun Dec 07, 2003 12:55 pm
by Arno
Voor zover ik weet nog niet. Maar we hebben een teamlid die zich speciaal met AFCAD bezig houd, dus die zoekt het tot de bodem uit

.