Page 1 of 3

wat vinden jullie van de samen werking met AIR FRANCE??

Posted: Tue Sep 30, 2003 3:26 pm
by melvin
Ik vind het niet zo leuk dat AIR FRANCE KLM heeft overgenomen :o :o ,want het is iets wat geschiedenis heeft geschreven. :lol: :lol: .Wat vinden jullie er van??

melvin van katwijk.

Posted: Tue Sep 30, 2003 5:03 pm
by ruben17
Nou ja...KLM zat wel erg in de verliezen, dus in economisch opzicht is het wel beter denk ik voor ze, maar dan heb ik ook een vraag, wat gebeurt er met de dochters van KLM zoals Transavia. :?: :?:

Ruben

Posted: Tue Sep 30, 2003 7:05 pm
by Arno
Voor zover ik weet leed KLM nu wel verlies, maar hadden we nog steeds een financiele reserve van 2 tot 3 miljard.

Ik neem aan dat de dochter van de KLM (Transavia, Martinair, KLM cityhopper) ook gewoon overgaan naar de nieuwe holding,

Posted: Tue Sep 30, 2003 8:33 pm
by lcs
Als de mensen die er werken er maar zo weining mogenlijk van merken, maar dat zal niet zo zijn jammer genoeg.

Posted: Tue Sep 30, 2003 9:32 pm
by lcs
Alliantie KLM en Air France levert banen op

25-09-2003

Een alliantie tussen KLM en Air France levert extra banen op in plaats van ontslagen, zo vertelde KLM-topman Leo van Wijk aan de vakbonden. De alliantie zou tot een verbeterde marktpositie leiden, waardoor meer banen worden gecreëerd. Door een samenwerking kunnen bovendien een aantal activiteiten worden geïntegreerd, waardoor geld wordt bespaard.

De bonden blijven bezorgd, omdat men bang is dat “het geldâ€￾ voornamelijk in Parijs zal blijven en Schiphol niet profiteert van de alliantie.

Met een toetreding van KLM tot de SkyTeam-alliantie zou KLM deel uit maken van de grootste luchtvaartalliantie ter wereld.


mail deze pagina

Posted: Tue Sep 30, 2003 9:35 pm
by lcs
Reactie vakbond op fusie KLM Air France verdeeld

30-09-2003

Vanuit de Nederlandse vakbonden is verschillend gereageerd op het nieuws. CNV heeft een licht Licht vertrouwen in fusie van KLM met Air France. De vakbond meldt dat de KLM-directie heeft verzekerd dat de vermindering van arbeidsplaatsen door deze fusie beperkt blijft tot circa 500 fte's (full time equivalent) in vijf jaar tijd, en dan ook nog via natuurlijk verloop. Men gaat dan ook niet uit van een fusie-zeperd.

CNV Burgerluchtvaart is verder ingenomen met de toezegging dat er door de fusie niets verandert aan de arbeidsvoorwaarden van het huidige KLM-grondpersoneel. En ook de medezeggenschap, in de vorm van de ondernemingsraad, blijft puur Nederlands.

FNV Bondgenoten kijkt uiterst kritisch naar de voorgenomen fusie van Air France en de KLM. Jan van de Brink, bestuurder FNV Bondgenoten: 'Onze grootste zorg is niet eens zo zeer de gevolgen op korte termijn, maar de gevolgen op de middellange en lange termijn. Dan zal moeten blijken of de werkgelegenheid in Nederland niet te lijden zal hebben onder de fusie. Zeker omdat de KLM de kleinste partij is, levert dit grote risico's op.'

FNV Bondgenoten zal de overeenkomst zeer nauwkeurig nagaan op de afspraken ten aanzien van het vliegnetwerk. Indien niet spijkerhard vastligt dat de Schiphol zijn positie behoudt, zal de bond zich hard verzetten tegen de fusie/overname. Van de Brink: 'Gelukkig hebben we hier dezelfde belangen als de Nederlandse overheid die ook meeonderhandeld heeft over de positie van Schiphol'.

Komende week zal FNV Bondgenoten samen met de andere vakbonden en de ondernemingsraad de stukken bestuderen. Van de Brink:'Garanties zullen niet alleen als intenties op papier moeten staan, maar zullen spijkerhard en meetbaar moeten zijn. Bovendien moeten de afspraken wel aannemelijk zijn. Met volstrekt onlogische afspraken gaan we niet akkoord. Papier is immers gewillig'.

Vakbond De Unie ziet de alliantie met Air France als een sluipende overname. Vroeg of laat krijgt Air France het toch voor het zeggen, immers de KLM wordt nu een werkmaatschappij onder Franse regie. Wie betaalt, bepaalt, zegt Uniebestuurder Sjirk Bajema. Waar staat de KLM over 5 jaar? De Unie gelooft niet dat er op lange termijn geen uitverkoop zal plaatsvinden. Dus, mooie woorden ten spijt van topmannen Spinetta en Van Wijk, alles wijst op een overname.

In die zin vraagt Bajema zich af wie er het meeste voordeel heeft van deze samenwerking: We moeten goed onthouden dat de alliantie niet uit luxe is geboren, maar vanwege de crisis in de burgerluchtvaart. KLM en Air France zullen dan ook hun voordelen zoeken in kostenreductie en baanloze groei om zo besparingen te realiseren.

De Uniebestuurder vraagt zich bovendien af wat nut en noodzaak zijn van loonmatiging en een op handen zijnde loonstop van twee jaar, zoals dat nu in politiek Den Haag actueel is. Blinde loonmatiging bij Air France en KLM wijst De Unie dan ook op voorhand af. Gezien de machtsverhoudingen hebben de voordelen van blinde loonmatiging alleen maar eindbestemming Parijs. Wat schiet het KLM-personeel daarmee op? aldus Bajema.

Nou meer heb ik niet gelezen, ik hou het wel bij vind dit toch Zonde.

Posted: Tue Sep 30, 2003 9:57 pm
by bku
Einde oefening Nederlandse Luchtvaart. Einde oefening Schiphol.

Dit alles binnen 8 jaar.

Triest maar waar...........

Als er na Italianen een club is waar je geen afspraken mee kunt maken, dan zijn het wel Fransen. Chauvinister volk bestaat er niet, dus binnen de kortste keren heeft er geen enkele bewindvoerder van KLM nog iets te zeggen. Daarna zal stap voor stap de boel hier afgebouwd gaan worden.
Trouwens, heb je al eens engels geprobeerd te spreken met een Fransman???

Nederland heeft de afgelopen decennia al vele van zijn industrieen verkwanselt, dit is de zoveelste.

Over 5 jaar komt er waarschijnlijk wel een parlementaire onderzoekscommisie om uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren, de halve tweede kamer zal "geschokt" zijn, vervolgens gaat men gewoon verder met potverteren.

Posted: Tue Sep 30, 2003 10:54 pm
by Jip de Kort
bku wrote:Einde oefening Nederlandse Luchtvaart. Einde oefening Schiphol.

Dit alles binnen 8 jaar.

Triest maar waar...........

Als er na Italianen een club is waar je geen afspraken mee kunt maken, dan zijn het wel Fransen. Chauvinister volk bestaat er niet, dus binnen de kortste keren heeft er geen enkele bewindvoerder van KLM nog iets te zeggen. Daarna zal stap voor stap de boel hier afgebouwd gaan worden.
Trouwens, heb je al eens engels geprobeerd te spreken met een Fransman???

Nederland heeft de afgelopen decennia al vele van zijn industrieen verkwanselt, dit is de zoveelste.

Over 5 jaar komt er waarschijnlijk wel een parlementaire onderzoekscommisie om uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren, de halve tweede kamer zal "geschokt" zijn, vervolgens gaat men gewoon verder met potverteren.
Ik zou het niet beter kunnen verwoorden. De komende 8 jaar die gaan wel maar dan is het gebeurd :cry: .

Jip

...

Posted: Tue Sep 30, 2003 11:19 pm
by Koen de Groot
Het is inderdaad sneu als de blauwe vogels er nooit meer zullen zijn.
Maar waar zou de KLM zijn over 5 jaar zonder een partner?
misschien zagen we ze dan ook al niet meer terug.

We moeten hopen dat er weinig gebeurt met het kleurenschema
van de KLM. KLM wordt wel een soort dochter maatschappij net zoals
martinair en transavia dat zijn van de KLM. en die vliegen ook in hun
oude vertrouwde kleuren...

dus laten we hopen dat we de prachtige kleuren van de KLM nog lang
mogen bewonderen.....zekers nu de nieuwe 777 van de KLM in aantocht is

Koen de Groot

Posted: Tue Sep 30, 2003 11:23 pm
by Arno
Ik heb er niet zoveel vertrouwen in. Als je kijkt hoe Air France ongeveer alle andere maatschappijen van de franse markt heeft gedrukt. En ook hun samenwerking met Brit Air bijvoorbeeld is op zo'n manier dat die maatschappij straks niet meer alleen verder kan (ze vliegen in Air France kleuren, dus over een paar jaar kent niemand hun naam meer, zou me zelfs niks verbazen als je inmiddels al zijn overgenomen ofzo).

Posted: Wed Oct 01, 2003 1:15 am
by Mike
Ik ben het roerend met jullie eens.

Zelf werk ik voor een grote vrachtafhandelaar op SPL, en dat ik vanmiddag naar m'n werk reed kreeg ik toch wel een naar gevoel dat ik die mooie nietsvermoedende blauwe vogels zag staan.
Ik dacht bij mezelf, hoelang kunnen we dit nog aanschouwen.
Zie je het al voor je dat volgend jaar in de krant staat:
KLM moet van moeder Air France zeker 25 intercontinentale vluchten overhevelen naar Charles de Gaulle.... en over 2 jaar dat de 777's naar b.v. Lyon, Toulouse, Nice of Bordeaux gaan.
En wat over 8 jaar, dan zijn er nog maar een paar (voormalig) KLM kisten op SPL gestationeerd die een aantal feedervluchten per dag naar diverse Franse steden mogen uitvoeren om de passagier van daar uit te laten overstappen op de intercontinentale vluchten die met (voormalig) KLM 777's, 747's en A330's gaan worden uitgevoerd.
En wat blijft er van SPL over, de veel gepeste luchthaven die, mede om voorbereid te zijn voor de toekomst, héééél veel geld heeft geinvesteerd in optimalisering en uitbreiding van de faciliteiten.
Die zien we gezamenlijk teruglopen tot een regionale (charter)luchthaven waar in de winter geen zak te beleven is, op een paar buurland carriers die de luchthaven nog aandoen met Embraers en canadairjets etc na.
Wat ik ook niet begrijp is dat het Kabinet zich positief instelt tegenover het hele gebeuren, natuurlijk is dit financieel positiever, voor Air France!!!!!!
Waarom wordt er niet eerst een samenwerkingsverband gesloten om te bekijken wat de maatschappijen aan elkaar hebben, en of de culturen klikken. Fuseren kan altijd nog.
Maar ja, wij zullen er als burgers wel geen verstand van hebben.
Ik hoop dat Dutchbird de komende tijd geen rare dingen gaat doen, want dan blijft er in dit land niets over op luchtvaartgebied.

Posted: Wed Oct 01, 2003 9:31 am
by FsTheo
Toen ik een paar dagen terug hoorde dat het allemaal wel door zou gaan, kreeg ik een beetje DaimlerBenz/Fokker gevoelens....

Posted: Wed Oct 01, 2003 10:20 am
by melvin
ja... hopen dat dutchbird geen rare dingen gaat doen, want KLM is de OUDTSTE LUCHTVAART MAATSCHAPPIJ van de wereld :D :D

Posted: Wed Oct 01, 2003 11:15 am
by Arno
Lijkt inderdaad verdacht veel op dat Fokker gedoe. Ook toen zeggen dat er goede afspraken zijn, maar na een tijdje blijken die niet zoveel waard.

En misschien is dit historische muggezifterij, maar KLM is niet de oudste luchtvaartmaatschappij ter wereld, het is de oudste nog steeds onder dezelfde naam vliegende maatschappij. Maar dat zal over een paar jaar dus ook wel afgelopen zijn.

.

Posted: Wed Oct 01, 2003 1:39 pm
by Koen de Groot
Ik denk dat we de komende 5/6 jaar maar veel moeten gaan genieten van de KLM en Schiphol, want de luchtvaart in Nederland in daarna
zo goed als verpest.

En laten we hopen dat Dutchbird zo kan groeien om het hier over te nemen....maarja dat gaat ook nog heeeeeeel lang duren.
want verder zijn er totaal geen andere kanshebbers die nog
de nederlandse luchtvaart kunnen redden.

Dus heren designers.......maken jullie je maar klaar om de B747 en de 777 van Dutchbird te gaan maken.
zou het anders ook niet weten................... :( :( :( :( :(


koen