Page 1 of 1
Losse videokaart i.c.m. onboard vga kaart
Posted: Thu May 24, 2007 12:49 pm
by Bas73
Hallo allemaal,
In mijn systeem zit een onboard 64mb (shared) vga kaart. Voor betere prestaties ben ik van plan een losse videokaart aan te schaffen. Ik draai op een 1,8Ghz AMD met 512mb ram.
Kan dit zomaar? Kan ik die losse kaart en gewoon inpluggen en klaar is kees? Of moet ik die onboardkaart "uitzetten" als dit uberhaupt al kan?
En misschien nog tips mbt welke videokaart? 256? of 512mb?
Alvast bedankt voor de reacties!

Posted: Thu May 24, 2007 5:37 pm
by jstalknecht
beste bas 73 ik weet niet of je zomaar een nieuwe kaart er in kan pluggen. maar wat ik wel weet is dat je beter (vooral als je FSX gaat gebruiken) een 512 mb kaart kan kopen want volgens mij zijn die tegenwoordig niet zo heel duur meer. maar wat ik dan ook wel zal doen is je intern ram geheugen uitbrijd van 512 naar 1 en het liefds 2 GB, want je zult merken dat je PC ineens een stuk sneller wordt. want ik heb laats mijn intern geheugen uitgebrijd van 2 naar 3 GB geheugen en ik merkten in FSX echt al meteen dat alles veel beter liep.
Posted: Thu May 24, 2007 6:41 pm
by Bas73
Bedankt voor je reactie!
FSX ben ik voorlopig niet van plan te installeren, ben er achter gekomen dat ik daarvoor idd een krachtigere pc nodig heb.
Dus voor nu zal ik het bij FS9 houden wat trouwens prima draait.
Een nieuwe videokaart omdat ik toch heel veel "flikkerende" textures heb en de scenery niet erg realistisch overkomt. Dit veranderd toch wel met een andere kaart of moet ik nog wat anders?
losse videokaart
Posted: Fri May 25, 2007 2:52 pm
by smooch
hallo Bas73,
Het installeren van een videokaart in je systeem mag geen probleem vormen, het moederbord schakelt normalerwijze de onboard videokaart automatisch uit als je een nieuwe kaart installeerd.
Volg wel de Installatie instructies op van je nieuwe videokaart dit bespaart je meestal onnodige problemen.
Wat het geheugen betreft 512mb is weer beter als 256mb
wat het merk aangaat heeft iedereen wel zijn eigen voorkeur.
Posted: Fri May 25, 2007 2:56 pm
by Bas73
Bedankt voor de info!
wat heeft de voorkeur: AGP of PCI kaart?
Posted: Fri May 25, 2007 3:17 pm
by smooch
als je een AGP slot op het moederboard hebt zeker een AGP kaart.
Posted: Fri May 25, 2007 3:33 pm
by Bas73
Expansion Slots
1 x AGP 8X
2 x PCI slots
1 x CNR slot
Dit staat er bij de specs. Dus het zou moeten kunnen, alleen wat betekent die 8x?
Posted: Fri May 25, 2007 3:53 pm
by smooch
AGP 8x geeft de transfersnelheid van de data aan in dit geval 2.14GB per seconde
dus je kunt een AGP kaart plaatsen die een snelheid van 8x aan kan (staat op de verpakking van de kaart
Posted: Fri May 25, 2007 3:54 pm
by Bas73
Weer wat geleerd!

dank je wel man!
Posted: Fri May 25, 2007 4:05 pm
by smooch
graag gedaan, en vlieg ze
Posted: Sun Jul 22, 2007 6:12 pm
by RocketMan
Als je inderdaad een AGP systeem hebt is de ATI X1650 met 256Mb DDR3 wel een leuke optie. Kaart kost rond de 100 euro en presteert gewoon goed. van nVidia de 7600 kan ook scheelt kwa prestaties niet zo heel veel.