ifr op schiphol

Meld hier problemen met NL2000 versie 2.91 en 2.92

Moderator: NL2000 Development Team

Post Reply
User avatar
bas1
Newbie
Newbie
Posts: 16
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

ifr op schiphol

Post by bas1 » Tue Jan 18, 2005 2:57 pm

Als ik ifr en of ils op schiphol kom aanvliegen krijg ik van de opperator alleen de mogelijkheid om 18 l te gebruiken en indien ik dan een andere runway aanvraag krijg ik dus alleen runway c ligt dit probleem aan mij of is dit een bekende fout?
Ik kom regalmatig uit scandinavie aanvliegen en dan is het erg vervelend als je met de brandstof hebt rekening gehouden om op de poldebaan te landen en dan opeens om schiphol heen moet vliegen en 18 r te moeten gaan geberuiken is er iemand die mij hiermee kan helpen?

Ik heb navaid en de andere hulpmiddelen aangezet.

Groetjes en bij voorbaat dank,
Bas

User avatar
JPS
Junior Member
Junior Member
Posts: 45
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by JPS » Tue Jan 18, 2005 3:02 pm

Ten eerste weet een echte vlieger ook niet welke baan hij aangewezen krijgt, je kan het wel ongeveer ewten door wind etc, maar echt weet je het niet.

Ten tweede: Als je je fuel gaat plannen moet je zoiezo rekening houden dat je met de hoeveelheid fuel nog 1 go around kan maken, en als het nodig is uit te wijken naar je alternatieve veld.

Ik denk dat je je iets verder moet verdiepen in hoe het allemaal werkt

(ps. 18R is de polderbaan) :wink:

User avatar
Rien_Cornelissen
NL2000 Development Team
NL2000 Development Team
Posts: 163
Joined: Thu Jan 01, 1970 2:00 am
Location: Badhoevedorp

Post by Rien_Cornelissen » Tue Jan 18, 2005 5:17 pm

Vereiste hoeveelheid brandstof voor IFR: voldoende tot de bestemming, plus wat nodig is om van bestemming naar uitwijkhaven te komen, plus 45 minuten.

Reden: het kan zijn dat je er pas bij de bestemming achter komt dat je daar niet kunt landen (door het weer of door versperd zijn van de baan).

Dan moet je naar de uitwijkhaven, waarbij de extra 45 minuten zijn om zonodig te kunnen holden als het druk is.

Uiteraard zal een vliegtuig met brandstofgebrek voorrang krijgen, maar daarna heeft de gezagvoerder wél iets uit te leggen.

Vriendelijke groeten,

Rien Cornelissen.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest